Powołana dla powołań

«Pomódl się teraz w intencji powołań jedno «Zdrowaś Maryjo», oraz: «Powołanie — to ty» — jej definicja powołania — najlepsza jaką znam (ks.J.Mitrzak), to jej duchowy testament i epitafium na grobie. Ten film to krótki dokument z okazji 2 rocznicy przejscia Eleny Timokhiny do «Domu Ojca»: słowa kierownika duchowego Eleny i fragmenty świadectw osób, które ją poznały.

MISJA TRWA

W ostatnich dniach swego życia, kiedy siły fizyczne opuszczały, ale duch płonął, Lenę można było zobaczyć piszącą do ludzi.

Do tych, co polubili stronę Wspólnoty dla Powołań na Facebooku — z zaproszeniem do dołączenia się do modlitwy o powołania,

do znajomych — wysyłającą link do filmu «TY? ON? JA?» https://youtu.be/-2c9HBs6ss8

(Produkcja:​ ks. Kazimierz Sowa

ReligiaTV), bo wiedziała, że to świadectwo jej nawrócenia dotyka serc i przybliża do Boga. Tego chciała — żeby jak najwięcej ludzi zjednoczyło się we wspólnej modlitwie o powołania i zapragnęło świętości, tej zażyłości z Panem Bogiem.

W ostatni wieczór, 25.03.2022, który spędziłam w szpitalu przy Lenie, uśmiechała się, choć bezsilnie, ale pełna niezmąconego pokoju i dziękowała za nawet najdrobniejsze usługi. Chciałam zostać przy niej dłużej, ale nalegała, żebym poszła, bo nie chciała, żebym się spóźniła na Zawierzenie Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. Ostatnie spojrzenie w drzwiach. Powiedziałyśmy do siebie z uśmiechem: «Do zobaczenia!». Jak się okazało, już nie na tej ziemi.

Dziękuję Ci, Leno, za przykład wierności misji troski o powołania, którą rozeznałaś jako swoje powołanie. Twoje ujęcie «Powołanie — to ty» ciągle przypomina, że każdy jest wybrany, wyjątkowy, przez Boga chciany od wieków. I «powołany nie do czegoś, a do Kogoś».

W drugą rocznicę śmierci Leny (+26.03.2022) prosimy o jedno «Zdrowaś» w intencji o powołania:

do kapłaństwa,

do życia konsekrowanego,

do małżeństwa — o dobre rodziny i

o rozeznanie powołania i wierność odkrytemu powołaniu.

Gorąco zachęcamy by podzielić się tą ideą codziennej modlitwy o powołania ze swoimi znajomi.

Lena, módl się za nami i z nami o powołania.

(Wspomnienie: Taisja Sobolewa, Wspólnota dla Powołań)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт защищен reCAPTCHA и применяются Политика конфиденциальности и Условия обслуживания применять.