WSPÓLNOTA DLA POWOŁAŃ na Jerychu Młodych w Pratulinie

“Wspólnota dla Powołań” pomaga rozpoznać powołanie i codziennie wspiera tych, którzy już swoje powołanie rozpoznali. To już ponad 1500 „Zdrowaś Maryjo” codziennie w intencji każdego uczestnika od pozostałych uczestników, którzy tym bardzo małym zobowiązaniem (jedno „Zdrowaś” codziennie) systematycznie wspierają się nawzajem i włączają się w dzieło powołań w Kościele. Młodzież, małżeństwa, świeccy, kapłani i osoby zakonne, każdy może dołączyć, by pomóc innym w powołaniu i przyjać stałą pomoc modlitewną dla siebie.

Każdy człowiek jest przez Boga powołany do życia i do świętości, i realizuje to powołanie na drodze osobistego szczegółowego powołania – „do małżeństwa, albo do kapłaństwa, lub do innej formy życia poświęconego Bogu” (Papież Franciszek).

„Wspólnota dla Powołań” powstała tam, gdzie można się było tego najmniej spodziewać – na Syberii. Po ŚDM w Krakowie jesteśmy obecni w ponad 50 krajach świata i codziennie wspieramy się wzajemnie, chociaż często się nie znamy. Prosta idea wzajemnej pomocy — jedno „Zdrowaś Maryjo” – to jedyne zobowiązanie i ogniwo łączące tych, którzy pragną żyć swoim powołaniem.

18 czerwca 2021 roku „Wspólnota dla Powołań” gościła na Jerychu Młodych w Pratulinie.
Jeśli chcesz dołączyć, lub dowiedzieć się więcej przejdź TUTAJ.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт защищен reCAPTCHA и применяются Политика конфиденциальности и Условия обслуживания применять.