Wspólnota dla Powołań na ogólnopolskiej kongregacji duszpasterstwa powołań 9-11.02.2024 w Warszawie

Taisiia Soboleva po spotkaniu:

Ogromnie jestem Panu wdzięczna za zaufanie do nas, że mogłyśmy z Nataszą opowiedzieć o Wspólnocie dla Powołań i o wspólnocie Sióstr dla Powołań wszystkim zebranym na ogólnopolskiej kongregacji duszpasterstwa powołań 9-11.02.2024 w Warszawie. Poprosił nas o to biskup Andrzej Przybylski. Opowiedziałam o historii powstania WdP, o 4 intencjach modlitwy o powołania, o środkach rozeznania powołania, o rozważaniu Słowa Bożego na rekolekcjach i kontynuowaniu tego w grupach w Whats’App, uczestnictwie WdP w Centrum powołaniowym podczas ŚDM w Krakowie w 2016 r, gdzie mieliśmy swoje stoisko, o powstającej wspólnocie Siostr dla Powołań, na czele której stała Lena, ofiarując swoje życie i cierpienie ostatnich lat za powołania i o celu takiej modlitwy o powołania – pozytywny odbiór ludźmi tego słowa i gotowości przyjąć dar powołania, świadomość potrzeby systematycznej modlitwy.

Feedback, który miałyśmy, był pozytywny: cenią, że ktoś się modli regularnie o powołania, podziwiają naszą odwagę stojących na początku tworzącej się wspólnoty sióstr. Więc spotkałyśmy bardzo życzliwe zainteresowanie. S.Pia, duchaczka, dzięki zaproszeniu której dowiedziałyśmy się o tym spotkaniu, mówi, że obecność na takich zjazdach pomoże nam znaleźć swoje pole do działania tu, w Polsce. W każdym razie wiedzą o nas w Kościele w Polsce na szerszą skalę.

Dziękuję Ci, Panie, za biskupa Andrzeja, za jego otwartość na powiew Ducha w Kościele, on nie boi się zaryzykować. Opowiedział wszytkim zebranym o kursie dla duszpasterzy powołań (https://www.gosc.pl/doc/8670097.Od-nowego-roku-akademickiego-na-UKSW-kurs-dla-duszpasterzy), mówiąc, że jeszcze nie wiemy jak to będzie się rozwijać, ale trzeba zacząć i się nie bać, jeśli nie wypali. Zachęcał też, żeby w diecezjach stwarzać ekipę powołaniową, zapraszając młodzież, dobrych specjalistów świeckich (psychologów, pedagogów) do współpracy, żeby nie zamykać się na pracy powołaniowej na rzecz wyłącznie swojego zgromadzenia, lecz współpracować wymieniając się doświadczeniem. Żeby być tam, gdzie spotyka się młodzież (Lednica, Festywal życia w Kokotku itd.). Pytać też młodzież, co im pomaga i czego oczekują, a nie myśleć za nich i bez nich.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт защищен reCAPTCHA и применяются Политика конфиденциальности и Условия обслуживания применять.