ZAUFANIE, SPOKÓJ, ŚMIAŁOŚĆ

Miejsce kolejnego jubileuszowego spotkania Wspólnoty dla Powołań, które odbyło się w dniach 13-15 sierpnia 2022 r., nie było przypadkowe. Pellevoisin to małe miasteczko we Francji, które w 1876 roku odwiedziła Matka Boża. Pojawiła się prostej młodej kobiecie o imieniu Estelle. W czasie 15 objawień Maryja mówiła o tym, że świętość jest do osiągnięcia na każdym miejscu. Nie trzeba koniecznie wstępować do klasztoru ani jechać na koniec świata. Maryja prosiła również, abyśmy podczas modlitwy byli skupieni i nie myśleli o różnych rzeczach. Brak prawdziwej czci Chrystusa w Najświętszym Sakramencie rani Jej Serce.

Matka Boża prowadziła Estelle drogą ufności, spokoju i śmiałości – odwagi. Zaufanie — to pozwolić Bogu, by cię prowadził. Spokój — cisza wewnętrzna jest konieczna, aby usłyszeć Boga. Zdarzyło się, że Maryja powiedziała Estelle: „Chciałam przyjść do ciebie, ale twoje serce nie było gotowe, nie było w nim ciszy”. Śmiałość działania jest potrzebna szczególnie wtedy, gdy spotykasz się z niezrozumieniem ludzi. Nie wszyscy wierzyli, że Estelle naprawdę objawiała się  Matka Boża.

Śmiałość była potrzebna, gdy Maryja poprosiła Estelle o zrobienie tego samego szkaplerza, który miała na szyi – białego kawałka materiału z wizerunkiem serca i aby szerzyć tę formę pobożności do Najświętszego Serca Jezusowego — „w Jego Sercu jest tyle miłości do Mnie. On dotknie dla Mnie najtwardszych serc”. Estelle przez resztę swojego życia mieszkała w Pellevoisin, szerząc w prostocie i pokorze orędzie Matki Bożej.

Tak, członkowie Wspólnoty dla Powołań są także we Francji. Niektórzy dołączyli do nas na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, inni dowiedzieli się o tym dziele na Kaukazie, jak ojciec Laurent, który był proboszczem w Nalcziku. Berangere zetknęłą się ze wspólnotą w Soczi nad Morzem Czarnym, a Anna i Diana w Eliście – centrum buddyzmu na terenie Rosji, a teraz one razem z ojcem Laurentem przyjmowały nas „na swoim terenie” we Francji.

Program spotkania: radosne spotkanie przyjaciół w rodzinnej atmosferze. Wspólna modlitwa, rozmyślanie nad Ewangelią i dzielenie się usłyszanym od Boga słowem, Eucharystia, a tym razem także udział w programie obchodów Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w kościele — Sanktuarium Matki Bożej w Pellevoisin.

Jest nas już 1685 osób, a każde spotkanie to wielka radość, kiedy można poznać twarz innego członka naszej licznej duchowej rodziny i rozdzielić z nim kilka dni życia.

Wspólnota dla Powołań – to ludzie różnych powołań, zawodów. Spotkanie we Francji zgromadziło: siostrę z naszej wspólnoty Sióstr dla powołań, 2 księży – diecezjalnego i zakonnika, a także programistę komputerowego — ojca trzech synów, także osoby świeckie, a wśród nich 2 wolontariuszki, które wkrótce pojadą z małą figurką Matki Bożej do krajów środkowej Azji, gdzie jest niewielu chrześcijan — pojadą z misją mówienia innym, że wszyscy jesteśmy wezwani do świętości, która jest „normalną” drogą dla każdego człowieka — drogą „świętości w codzienności” — to świadome życie z codziennym pytaniem do Boga: «Co chcesz mi dzisiaj powiedzieć? — wskaż mi drogę i pobłogosław!».

(Taisiia Soboleva, WdP)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт защищен reCAPTCHA и применяются Политика конфиденциальности и Условия обслуживания применять.