WSKAZÓWKI OD BOGA

Kto choćby raz był na dniach skupienia Wspólnoty dla Powołań, wie, że podstawą w nich są nie konferencje, a rozważania nad słowem Bożym. Czy chcesz poznać Bożą wolę, jaką drogę On dla Ciebie przygotował? Nikt inny, oprócz Boga, na to pytanie Ci nie odpowie.

  1. Pomódl się do Ducha Świętego, żeby dał Ci łaskę otworzyć się na Boże słowo.
  2. Otwórz Ewangelię dnia i przeczytaj.
  3. Słowa, które najbardziej zwróciły Twoją uwagę — a czasem to tylko jedno, dwa słowa, czy jakaś krótka fraza -podkreśl i 10 minut spokojnie porozmyślaj — «pochyl się nad tymi słowami» — z wewnętrznym pytaniem skierowanym do Boga: » Panie, co Ty chcesz mi przez te słowa powiedziecć?»
  4. Myśli, które się pojawią, zapisz.
  5. Zrób na koniec małe postanowienie na jeden dzień — «na dzisiaj», żeby tym dać Bogu konkretną odpowiedz. Niech Twoje postanowienie będzie konkretne, bardzo proste, realne do spełnienia.
  6. Podziękuj Bogu za to spotkanie z Nim, za Jego słowa.

Podczas naszych dni skupienia jest czas na dzielenie się z innymi swoim rozważaniem. Każdy, kto chce się podzielić czyta na głos zapisane podczas swojego rozważania myśli. Bóg często mówi do nas poprzez inną osobę, dlatego dzieląc się tym, co Bóg otworzył przed Tobą, Ty dajesz świadectwo o Nim i przekazujesz słowo, które może okazać się pomocne i dla drugiego człowieka.

Można to robić (dzielić się słowem Bożym) bez względu na odległości, korzystając z dostępnych komunikatorów — WhatsApp, Messenger, Telegram i inne. Spytaliśmy u tych, którzy codziennie rozważają, dzieląc się w takich grupach w internecie, dlaczego oni to robią, co im to daje? DZIĘKUJEMY za bogaty odzew (czyt.poniżej).

JEŚLI CHCESZ ROZWAŻAĆ NAD SŁOWEM, NAUCZYĆ SIĘ ROZMYŚLAĆ NAD BOŻYM SŁOWEM, DZIELIĆ SIĘ SWOIMI ROZWAŻANIAMI Z INNYMI, NAPISZ DO NAS E-MAIL: [email protected] 
ZDECYDUJ SIĘ, ZAPRASZAMY!

Lepiej rozumiem, na co mi w życiu, pora najwyższa, zwrócić uwagę i że dzień dzisiejszy — najbardziej do tego pasuje. W ten sposób otrzymuję wskazówki od Pana — co mam robić.

Lena

Poranne rozważania — to spotkania z blizkim Człowiekiem. Co on dla mnie dzisiaj przygotował, radzi, na co zwrócić uwagę, co trzeba w sobie zmienić, czym się zachwycić, czym się ucieszyć? Bóg mówi mi: «Nie jesteś sama na tym świecie, Ja Jestem z Tobą.

Galina

Rozważanie dla mnie — to codzienne czytanie Biblii. Spokojnie nie mogę zakończyć dnia, póki nie porozważam i ja zawsze wiem, że nie jestem sama, moje rozważania czytają inni, a ja czytam ich rozważania.

Larisa

No, ja rozważam od niedawna 😊 Ale zaczęłam to robić, żeby podtrzymać swój kontakt z Bogiem przez Jego słowo. W codzienności łatwo się pogubić, zapomnieć o tym, że Bóg zawsze z Tobą rozmawia, dlatego trzeba też i mi wychodzić na kontakt.

Ola

Rozważania dają mi możliwość zobaczyć, co Bóg mówi do mnie dzisiaj. To pomaga w walce z pokusami, nie poddawać się na zgubne dla duszy «alternatywy Chrystusowi». Jak by to nie było trudne, rozważania pomagają przypomnieć sobie drogę, która już jest za mną, znaczenie wiary, miłość Chrystusa; że każdy, nawet najbardziej bliski człowiek, czy przyjaciel, czy krewny, może zdradzić, zostawić, ale Chrystus — nigdy, On zawsze obok i wiedzie po drodze ku powołaniu.

Żenia

Co dotyczy rozważania, trudno powiedzieć, przecież nie rozważam codziennie. Ale tego dnia, kiedy rozważam, ja chcę usłyszeć słowo Ojca. Co On chce powiedzieć? Na co nakierować? Gdzie wskazać, gdzie z miłością skrzyczeć? Gdzie powiedzieć, że mnie kocha mimo wszystko. Gdzie chce uspokoić? Gdzie dać odpowiedź? To daje mi relację z Nim. Przynajmniej, ja tego chcę: nie gubić się. A szczególnie wtedy, kiedy mam natchnienie rozważać, dlatego, że zazwyczaj muszę się zmusić, by o coś spytać. Dlatego momenty z natchnieniem cenię sobie szczególnie. Czasem trzeba się zmusić, ja rozumiem, że trzeba, bo to ważne dla mnie osobiście. A zatem proszę Boga o pragnienie poznawać Go głębiej.

Walentyna

Czytając słowo, a potem rozważając go, ja rozmawiam z Ojcem. Tak, rozumiem, że mój Ojciec — to Bóg, On jest Stworzycielem wszystkiego, co wokoło mnie, ale przez lata takiej naszej rozmowy, dialogu, narodziły się i okrzepły bliskie relację między nami, które dają mi wszystko. Naprawdę wszystko!!! Budzę się rano i myślę: «Co takiego dzisiaj powie mi Pan?» Zawsze to jest radosnie, nowe i ciekawe. To żywi, nasyca mnie, otrzymuję światło, łaskę i błogosławieństwo! Pytam i otrzymuję odpowiedzi. Potrzebuję rady, kierownictwa i też to otrzymuję. Też kiedy walczę albo jest mi trudno, otrzymuję wsparcie i obronę. I co główne, ja otrzymuję miłość Ojca i też kocham. Czy może być coś piękniejszego?

Elena

Ja rozważam, prawda, nie codziennie ale rozważam, żeby zostawać w kontakcie z Ojcem. Kiedy rozważam, modle się i t.d…i jest mi prościej Jemu zaufać. Ja widzę jak On działa w moim życiu. Małe cuda, które On robi w moim życiu. Kiedy rozważam, jestem z Nim w dialogu. Im więcej z nim rozmowy, tym więcej od Niego się uczę. Chcę być czystym lustrem, które będzie odbijać Jego światło, żeby świecić innym.

Masza

JEŚLI CHCESZ ROZWAŻAĆ NAD SŁOWEM BOŻYM I DZIELIĆ SIĘ SWOIMI ROZWAŻANIAMI Z INNYMI, NAPISZ DO NAS NA ADRES: [email protected] ZDECYDUJ SIĘ! ZAPRASZAMY

Autor: Taisiia Soboleva
Foto: Natalia Mieleszko

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт защищен reCAPTCHA и применяются Политика конфиденциальности и Условия обслуживания применять.